Kuta beach, narozeniny podruhé a surfování

23. ledna 2017 v 19:54 | Hrabi |  Bali

Poslední dny dovči, Kuta, pláž, surfování a déšť.
Déšť na Bali v červenci.
Někdo mi ty čtyři dny navíc prostě nepřál.

Bydlení

Opět přes Booking jsme zvolili Annanta the Kubu, rodinný hotýlek přímo v uličkách za obřím beach walk obchoďákem.
Náš pokoj nebyl ready, atak jsme dostali jiný s klimatizací. Chybělo okno, ale mohli jsme využívat společný prostor s balkonem na patře, kde byla i wifi. Jen pozor na věšení mokrého oblečení a ručníků na balkon. Rodina je nábožensky založená, v zahradě, přes kterou procházíte do hotelu je dokonce malý chrám. A tak nesmí nic viset poblíž.
Majitelé jsou starší manželský pár, mají pět dětí a z toho až posledního benjamínka syna. Na všechny jsou náležitě pyšní a jejich portréty, visící na zdech chrámu, vám rádi ukáží. Stačí se zeptat, na jejich family. Budou mít radost.
V ceně byla i menší snídaně.
Podobných hotýlků a penzionů je v okolí nespočet, stačí si klinkout na booking nebo google mapy a vybírat dle ceny.Jídlo

V Kutě proběhl druhý a třetí pokus o burger. Druhý byl ve warungu, který za boha nemůžu na mapě najít. A bylo to peklo. Maso bylo smažené jako řízek!...a já jsem to zabila objednávkou lasagní. Nebrat!
Na moje narozeniny jsem si vydupala třetí a poslední pokus o zahrniční jídlo a bylo to trefa. California Burger Shop, kde si burger sestavíte sami, jako příloha hranolky a samozřejmě nesměl chybět bintang. Boží žrádlo. Škoda, že zase lilo a cestou jsme se brodili po kotníky ve "vodě".
Horolezci se rozhodně nejvíc zamlouvalo jídlo ve Warung Indonesia. Místní kuchyně, můžete si objednat z lístku a/nebo si nabrat z bufetu. Po dvou dnech už mi tam jídlo lezlo i ušima, ale bylo super levné a vážně dobré. Když jsem si nevybrala z jídel, mango nebo papaya shake to zachránili.
V Beach walku jsou super luxusní potraviny, zbytečně předražené, o restauracích v horním patře a přilehlém okolí nemluvě. U zadního východu směrem do uliček jsme však objevili pekárnu Breadlife, kde uměli i dobrou kávu a za třetinu ceny oproti blízkému Starbucks.

smažák burger Křičící výraz mluví za vše

spokojenost ve warungu

California burger *TOP*


Pláž & Surfování

Chodili jsme na hlavní Kuta beach, kde má surf Turtle school kámo Tom.
Na hlavní pláži stojí vedle sebe nespočet takových surfařských guru. U každého stánku najdete skupinku místních, kteří na vás budou pokřikovat, jestli nechcete půjčit surf nebo rovnou soukromou lekci. My jsme zakempili u Toma, Horolezec si zaplatil lekci a já si pak půjčila jen prkno s tím, že mě to naučí sám.
Chtěla jsem nachytat trochu bronzu, ale vzhledem ke každodenním slejvákům, se mi moc nepoštestilo. Na pláži to žilo, surfovalo se a koupalo pořád.Nákupy

Samozřejmě zmiňovaný Beach walk, kde jsou značkové obchody jako Pandora, Zara, Roxy apod. Využili jsme jen ty potraviny a knihkupectví (alespoň jeden paperback). Vzhledem k našim zavazadlům byly knížky nad limit.
Přímo za obchoďákem naleznete nekonečnou změť uliček a obchůdků. Většinou prodávají to samé. Šaty, kalhoty, žabky, fejky..prostě všechno. Nakoupili jsme šaty a šátky, které se místně alespoň tvářily. Ještě jsem si vydupala žabky, chtěla jsem úplně obyčejný černý žáby (všude frčí fake havaianas), ale pěkně se mi vymstily. Několikrát jsem se díky kombinaci dlážděných promenád a lijáku natáhla a odřela si nohu. Zlatý sandále.

Noční život

V Kutě to žije, na každém rohu bar, pivnice, warung. My jsme se většinou šli najíst, projít, na bintang a hotoví zalehli. V okolí je spoustu barů a klubů, stačí se zeptat místních. To je totiž na Bali to nejlepší, místní jsou opravdu přátelští, je jedno, jestli se znáte nebo ne. Nesetkali jsme s tím, že by chtěli úplatky, bakšiše apod jako v arabských zemích.

náš poslední západ slunce nad Kuta beach

Služby

Konečně! jsme si nechali vyprat oblečení. Naše minibatůžky už lehce záváněly, a tak přišel čas hledat Laundry. Na hlavní štráse byla jedna spojená s obchodem, za 1kg prádla po nás chtěl maník asi 70tis. A ještě neměl sušičku a vzhledem k tomu, že pořád lillo a 90% vlhkosti nevim, jak to chtěl usušit. Nakonec jsme našli v uličce naprosto vyvoněnou prádelnu, kde měli i susičku a celkem nás to vyšlo asi na 120tis. Do druhého dne bylo vypráno, vyžehleno, navoněno. Prádelna se nacházela v téhle slepé uličce.

Po těch dlouhých kilometrech na motorce potřebovaly naše osezené zadky trochu hýčkat. "Masáááž srrr?" na vás křičí holky z každého rohu. My jsme vybrali salon nad barem, opět v jedné z uliček, prodavačka zavolala kámošku a ještě jsme ukecali slevu. Já šla pod ruku k té starší, ta se toho nebála, až jsem jí musela říct, ať ubere nebo budu mít modřiny. Se smíchem huhňala "ajeem strooong" a mordovala mě dál.


Narozeniny

Oba jsme děti léta, Horolezec měl narozeniny v Amedu, kde jsme se potápěli. Moje vyšly na poslední den. Když vytáhnul z krosny bílou krabičku, trochu ve mě hrklo. Jak to propašoval? Klid. Zásnuby se nekonaly. Narozeniny jsem strávila na pláži, někdo tam nahoře mi chtěl dopřát alespoň jeden den sluníčka a opalování. S obřím kloboukem na hlavě, v plavkách, sedíc na osušce jsem si četla Gillian Flynn a její Sharp Objects, pozorovala cvrkot na pláži a těšila se na večerní burger :)

překvápko :)

beach birthday <3

nehledě na počasí..

pláž je pláž Nevinný

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama